Psychika pięknego ciała

Nie odrazu Rzym zbudowano, tak samo nikt się nie rodzi z pięknym ciałem. A jeśli ktoś mówi inaczej to to jest niezła bajka, którą stara się wmówić. Jeśli chcesz mieć piękne ciało to podstawą jest to jak siebie postrzegasz oraz powód dla którego chcesz robić rzeczy tutaj opisane.

Podstawy budowy pięknego ciała:

  1. Uwierz w siebie!!!
  2. Patrząc w lustro myśl że jesteś piękny/piękna. Zmień swoje nastawienie do życia - nastaw się optymistyczne. Wyeliminuj stres - stres może prowadzić do dwóch rzeczy: wyglądu jak "zwłoka" lub otyłości. Stres prowadzi do braku apetytu lub też do obżarstwa, dlatego należy się go pozbyć.
  3. Niska samoocena - można się starać i starać i nie być zadowolonym z efektów, aż w końcu stajemy sie nerwowi, zawiedzeni i mamy skutki uboczne tego do czego dążymy - najczęściej przecholujemy. Wyobraźmy sobie osobę, która ćwiczy i ma niską samoocenę, będzie ćwiczyć coraz więcej, wyglądać coraz lepiej i czuć się coraz gorzej. W końcu dojdzie do takiego punktu, gdy ćwiczenie doprowadzi ją do przetrenowania, wycieńczy organizm, a ją samą wyniszczy.
Więc najpierw nauczmy się kochać siebie i własne ciało. Ćwiczenie powinno służyć nie upiększaniu a utrzymywaniu w zdrowiu, polepszeniu kondycji. Traktuj ćwiczenie jako przyjemny relaks, odmładzający twoje ciało. Z takim podejściem osiągniesz świetne efekty w krótkim czasie przy mniejszym wysiłku.

Nienawiść a przyjemność ćwiczenia

Jeśli czegoś nienawidzimy robimy to byle jak i z opieszałością. A przecież nie o to chodzi. Ćwicząc myśl ile przyjemności ci to daje, zauważ że potem zawsze masz poprawiony nastrój (wytwarza się endorfina - hormon szczęscia), ile energii ci to daje, a tym samym radości. Dlaczego nienawidzić lub bać sie czegoś co jest bardzo przyjemne. Może to wydawać się chore, ale tutaj to ty jesteś panią/em sytuacji i decydujesz do jakiego punktu się posuniesz. Nie ćwicz nigdy na siłę, bo to nie ma sensu. Nawet nie zacząłeś a już się boisz... Zawsze należy sprawdzić coś zanim się do tego uprzedzi. Katowanie to słowo, które powinno się kojarzyć z bezsensownymi dietami. Jeśli myślisz o ćwiczeniu, myśl o pięknie i przyjemnościach.

Autor: Renata Kadarpena